Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Geen enkele vrouwelijke vicepremier in nieuwe regering: "Je creëert het beeld dat machtsfuncties naar mannen gaan"

Er is geen enkele vrouw vicepremier in de nieuwe regering. "Dat is natuurlijk jammer", reageert toekomstig premier Bart De Wever. Hij wijst erop dat elke partij haar ministers (en dus ook vicepremiers) aanduidt. Ook politicologe Robin Devroe vindt het een spijtige zaak.

 

"Je creëert het beeld dat machtsfuncties naar mannen gaan."

 

Opvallende vaststelling vanochtend: wanneer alle namen van de vicepremiers van de regering-De Wever bekend zijn, blijkt dat het kernkabinet geen enkele vrouw telt. Het zijn uitsluitend witte mannen. Van diversiteit is er dus geen sprake.

Het valt ook Bart De Wever op. "Ik had dit niet verwacht, voor mij is dit ook een verrassing", aldus de toekomstige premier.

 

"Maar elke partij duidt haar eigen mensen aan. In de Vlaamse regering zitten overwegend vrouwen, hier gaat het de andere richting uit. Dat is natuurlijk jammer." Hij benadrukt dat het eerder toeval is, maar dat het "niet elegant" overkomt. (VRTNWS)

Deel dit artikel